Wit „D” – jedyna taka jak słońce

Przyjmowanie suplementów diety już na stałe wpisało się do naszego codziennego harmonogramu. Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych produktów, których reklamami jesteśmy bombardowani. Czy są one nam potrzebne i czy faktycznie są skuteczne jest kwestią dyskusyjną. Bezdyskusyjna jest natomiast świadoma suplementacja wybranych witamin, szczególnie w okresach ich niedoboru.
Jedną z takich witamin którą z czystym sumieniem Wam polecamy jest witamina D tzw. „witamina słońca” – którą nasz organizm produkuje gdy wystawiamy się na promienie słoneczne. Jednakże w okresie jesienno- zimowym ekspozycja na słońce jest niewystarczająca do utrzymania wysokiego poziomu witaminy D w organizmie, dlatego powinniśmy spożywać ją w zwiększonej ilości w pożywieniu lub przyjmować suplementy. Niestety dostarczenie odpowiedniej ilości witaminy D w diecie jest bardzo trudne gdyż występuje ona w niewielu produktach. Najwięcej witaminy D znajdziemy w tłustych pokarmach zwierzęcych np. tłustych rybach i żółtkach jaj. Prostszym sposobem jest suplementacja, jednak suplement suplementowi nie równy. Ogromne znaczenie ma to jaki rodzaj witaminy D przyjmujemy. Witaminę D spotkamy w dwóch formach: witaminy D3 i D2. Z tych dwóch dwa razy skuteczniejsze działanie w zwiększeniu witaminy D w organizmie ma przyjmowanie witaminy D3 i właśnie takową znajdziecie w naszym sklepie www.herbamedicus.com.pl . Oferujemy państwu witamina D3 w kapsułkach i kroplach. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku witamina D3 połączona została z tłuszczem, gdyż należy ona do grupy witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, które muszą być obecne przy prawidłowym wchłanianiu witaminy przez nasz organizm.
Czemu tak ważna jest witamina „D” dla naszego zdrowia? Powszechnie wiadomo że witamina D ma pozytywny wpływ na komórki związane ze zdrowiem kości i zębów, może np. zwiększyć absorpcje wapnia i fosforu w komórkach jelita, co pomoże zapobiegać osteoporozie i złamaniach kości, szczególnie u osób w podeszłym wieku. Niedawne odkrycia naukowe dowodzą że witamina D ma wpływ na prawidłowe działanie układu odpornościowego i ochrony przed nowotworami, a także pozytywnie wpływa na stan zdrowia psychicznego oraz pomaga zapobiegać chorobom autoimmunologicznym. To z całą pewnością nie wszystkie plusy utrzymywania odpowiedniego poziomu witaminy D w organizmie, wciąż dowiadujemy się o nowych wymiernych korzyściach jakie wywiera na nasze zdrowie. Przekonajcie się na własnej skórze i uzupełnijcie swoją dietę w witaminę D!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *