Olejek z konopi – niedoceniony eliksir młodości

Od wielu lat konopie kojarzone są głównie z podgatunkiem konopi indyjskich, z których otrzymuje się haszysz. Mało kto wie, że konopie były wykorzystywane jako rośliny dające włókna, a także olej. W polskiej kuchni taki olej stosowano do okraszania ziemniaków i kasz, dodawano go do sałatek. Potem na długo o nim zapomniano, a jego jedyne zastosowanie na przestrzeni ostatnich lat ograniczało się do przemysłu chemicznego – jako składnik farb, pokostu, mydeł i lakierów. Dziś olej konopny przeżywa drugą młodość.

konopie     Cannabis_male_flowers

Olej z konopi w 70% składa się z nienasyconych kwasów tłuszczowych, kwasu linolowego, alfa-linolenowego oraz z witaminy A, D i E, ma również w swoim składzie fitosterole, fosfolipidy i minerały. Barwa oleju jest zielona – jest to wynik zawartości występującego w nasionach chlorofilu.

Kwasy tłuszczowe zawarte w oleju konopnym, a szczególnie kwas linolowy i alfa-linolenowy, nazywane są prekursorami hormonów miejscowych, takich jak prostoglandyny, które odpowiedzialne są za utrzymanie skóry w dobrej formie. Ich obecność ma wpływ na dłuższe utrzymanie młodego wyglądu. Natomiast ich brak jest przyczyną złej kondycji skóry, w wyniku czego pojawiają się podrażnienia, zaczerwienienia, łojotok, trądzik, przebarwienia, stany zapalne, problemy ze skórą atopową, a nawet łuszczyca. Skóra staje się sucha, nieodporna na czynniki zewnętrzne, a także mniej elastyczna. Właśnie taki stan jest pierwszym powodem tworzenia się zmarszczek. Obecność w organizmie kwasów linolowego i alfa-linolenowego, umożliwia wbudowanie w strukturę skóry tak zwanego cementu międzykomórkowego, przez co skóra staje się elastyczniejsza, bardziej odporna na szkodliwe promieniowanie słoneczne oraz na toksyczne zanieczyszczenia. Pod ich wpływem tworzy się bariera ochronna, naskórek jest lepiej nawilżony, ma właściwy koloryt i brak przebarwień.

zmarszczki                         zmarszczki1

Olej konopny ma skład chemiczny zbliżony do naturalnego tłuszczu tworzonego przez ludzką skórę. Właśnie dzięki temu jego obecność w kremach, balsamach i innych kosmetykach jest przez skórę bardzo dobrze przyjmowana. Maść z Konopi Forte firmy Herbamedicus http://masczkonopi.pl/ zawiera aż 30% wysokiej jakości olejku z nasion konopi oraz zrównoważoną mieszankę 17 ziół. Maść ta zawiera również oleje roślinne do regeneracji, które spowalniają procesy starzenia się skóry, oleje i wyciągi z ziół o działaniu antyseptycznym i przeciwzapalnym. Zastosowanie w Maści z Konopi Forte fiołka wonnego, fiołka trójbarwnego, łopianu czy olejku melisowego szczególnie dobrze wpływa na zmiany trądzikowe, łojotok i rozszerzone pory. Takie problemy jak np. egzema czy łuszczyca są w znacznym stopniu złagodzone. Olej konopny ma wyjątkowo skuteczne działanie przeciwalergiczne. Świetnie regeneruje skórę, stymuluje do poprawy jej wyglądu, działa przeciwstarzeniowo. Stosując Maść z Konopi Forte zauważyć można, że bardzo łatwo się rozprowadza na skórze i nie pozostawia tłustej warstwy po nałożeniu. Również bardzo dobrze się wchłania. Maść z Konopi Forte w 100% wyprodukowana jest z naturalnych składników, a zatem można ją stosować długoterminowo.

KonopnaKM_s_konopna_50ml_PL

Wiele osób obawia się, że stosowanie oleju konopnego może wpłynąć na zaburzenia, takie jakie występują po stosowaniu rośliny z podgatunku indyjskiego. Nie ma ku temu podstaw, gdyż olej konopny tłoczony na zimno z nasion jest wolny od substancji psychoaktywnych, które występują w innych częściach tej rośliny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *